קייטרינג איכותי

שולחנות אוכל – חלק ראשון

בהרבה מאוד בתים ודירות ניתן לראות פינות אוכל שבמבט אחד עליהן משקפות את כל אופיים של בעלי הבית ואת רצונותיהם. למעשה, הן מהוות את הסמן לגבי הדרך בה נתפסת הדירה גם אצל האורחים או המבקרים וגם אצל המתגוררים בה. את הסיבות לכך ניתן למצוא בהרבה מאוד גורמים המקיפים את הנושא והייחוד שלהן כמו ההשקעה הכספית, או העיצוב שנבחר עבור אותן פינות ספציפיות, ואפילו המיקום שלהן ביחס לחדרים האחרים.

כאלה שהן חלק ממטבח, לדוגמא, יצביעו על תפיסה מסורתית של עיצוב דירה; זאת לעומת כאלה שהן חלק מהסלון או כחלק מחדר בפני עצמו – אז ייתפס העיצוב כמודרני ומיוחד יותר. אך מעבר להכל, נדמה שאת מעמדן המיוחד קיבלו בגלל האינטימיות הרבה המתקשרת אליהן. אולי זה בגלל היחס הנעים וההרגשה החיובית המתקשרת לשעות הארוחה, אך קיימת סוג של תחושה דיסקרטית שאי אפשר להתעלם ממנה.


תפריט קינוחים


גם בדירות קטנות מוקדשות אל הנושא הרבה מאוד מחשבות מקדימות, לגבי אופיין ומיקומן ביחס לשימוש שייעשה בהם וביחס למרחב הקיים. זהו אינו דבר של מה בכך: דירות קטנות הן לרוב מרחב מאוד מצומצם, ובהתחשב בכך שדווקא הן הכרחיות לכל דירה או בית יש למקם ולבחור אותן בצורה נכונה. אם כן אינן תלויות רק ברצונות של הדיירים, אלא גם בהגבלות הקיימות בבית. כמו בכל חדר פמיליארי, מהמטבח דרך השירותים, לנושא של פינות אוכל חשיבות רבה ויוצאת דופן. למעשה, בחירה בסוג מסוים מתוך הסוגים הרבים המוצעים לצרכן המודרני היא בחירה שמשתווה לשיקולים משמעותיים כמו שיפוץ או בנייה של הבית. חשוב מאוד לציין שהחשיבות הזאת הלווית אל פינות אוכל אינה הכרח חברתי.